Aslı Özbay ile Müze-Salon Üzerine Söyleşi

Asli Ozbay Afiş

Aslı Özbay ile Müze-Salon Üzerine Söyleşi

Asli Ozbay Kapak
  • Kasım 1, 2018
  • 17:00
  • Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi
  • 342 220 5070

Etkinlik Açıklaması

Aslı ÖZBAY: “Yıkılmış iki evin yapı izlerinden yola çıkarak konaklama odaları yapılması düşünülen fakat alan temizliği sırasında traktör tekerleğinin zemine saplanması sonucu gün yüzüne çıkarılan tarihi bir mekan ve bu mekanın tarihi izlerini koruyan modern tasarımıyla farklı dönemleri kavuşturan özel bir mekân olarak kullanılan bir toplanma alanı ’MÜZE-SALON’…”

Mimar Aslı Özbay ve ekibi tarafından Kapadokya-Uçhisar bölgesinde yapımı tamamlanan, Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Yapı Koruma Dalı Ödülü alan, tarihi izleri koruyan modern tasarımıyla farklı dönemleri kavuşturan özel bir mekân olarak kullanılan ‘Müze-Salon’ projesinin öyküsü üzerinden Kapadokya’ya, mimarlığa, koruma ve restorasyon uygulamalarına bir bakış getirilmesi amaçlanan konferansımız 1 Kasım 2018 Perşembe günü saat 17:00’de Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde (ŞKM) gerçekleştirilecektir.

Program, sunum öncesi sergi açılışı ve kokteylle başlayacak; ayrıca meslekte 25., 40. ve 50. yıllarını tamamlayan meslektaşlarımıza plaketleri takdim edilecektir.

Bu önemli programda buluşmak dileğiyle…

TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi XV. Dönem Yönetim Kurulu

Etkinlik İçeriği
  • 17:00
    Söyleşi
Konuşmacılar

Aslı Özbay
1964 Ankara doğumlu. 1988 MSÜ Mimarlık Fakültesi – Mimarlık Bölümü’nden lisans; 2001 ODTÜ Mimarlık – Restorasyon Bölümü’nden yüksek lisans aldı.